دولت در شش محور تبیین پیام و سخن مردم خود شامل مخاطب پیام، وسیله ابلاغ پیام، موضوع پیام، دلیل ابلاغ پیام، تناسب پیام با نیاز اطلاعاتی مردم و روش ابلاغ پیام، ضعیف عمل می کند.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی یادگار گرامی حضرت امام خمینی (ره) و تولیت آستان مقدس امام راحل در دیدار جمعی از اعضای برگزارکننده، هیئت علمی و داوری چهاردهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی که روز چهارشنبه ۲۵ مهرماه در حسینیه جماران با اشاره به این مطلب گفت:

دولت باید برای اصلاح وضعیت کنونی که دشمنان در پی نومیدی و ایجاد یأس در بین مردم هستند، تلاش کرده و در این راه، از وسایل و رسانه های جدید اجتماعی و خبری استفاده کند.

وی افزود: بعضی از روابط عمومی ها، بیش از اندازه روی یک موضوع اطلاع رسانی می کنند و یعضی دیگر اصلاً تلاشی نمی کنند.

وی با تأکید بر مخاطب پژوهی و توجه به مخاطب در ابعاد مختلف، بر ضرورت درک نحوه گفتن و ابلاغ پیام به مخاطبان مختلف گفت: باید صدای منتقدان و مخالفان را شنید و آنان را نکوبید.

حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی روابط عمومی را از تملق و چاپلوسی در مورد مدیران خود بر حذر داشت و گفت: باید از کاربرد القاب مختلف مثل مقام عالی، غیره درباره مسئولان مافوق پرهیز کرد و صداقت را سرلوحه اطلاع رسانی قرار داد.

وی با اشاره به ضرورت طبقه بندی مخاطبان، توجه به اینکه چه کسی باید چه موضوعی را با مردم مطرح کند، گفت: بعضی مواقع باید عالیترین مقام سخن گوید و بعضی مواقع باید از زبان دیگر این کار انجام شود.

وی افزود: اگر با مردم صادقانه و صحیح صحبت کنیم مردم می پذیرند و اگر در اطلاع رسانی به موقع عمل نکنیم، سودجویان و دشمنان، از این خلاء استفاده می کنند.

درر این دیدار، هوشمند سفیدی دبیرکل سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی نیز گزارشی از فلسفه برگزاری این رویداد و دستاوردهای آن را ارائه داد.

وی با انتقاد از اهمال و کم تحرکی برای تقویت روابط عمومی در کشور، خواستار اصلاح و تقویت اطلاع در کشور شد.

همچنین در ادامه دکتر کریمی و دکتر مسعودی نیز طی سخنانی دیدگاههای خود را بیان کردند .

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>