با توجه به توسعه شگرف وتاثیرگذاری بالای اطلاع رسانی واطلاع یابی شبکه های اجتماعی، روابط عمومی ها باید بتوانند با بهره گیری از شیوه های نوین ارتباطی مدیریت این رسانه ها را دردست گیرند.

به گزارش ستاد خبری سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی، دکتر زارعیان استاد دانشگاه ومعاون امومشتریان شرکت مخابرات ایران دراین سمپوزیوم ضمن بیان مطلب فوق گفت:

تحولات بسیار گسترده و پیچیده ای در آینده عصر ارتباطات و در فضای اطلاع رسانی و شبکه های اجتماعی قابل پیش بینی است که جوامع را با دگرگونی های بزرگی درحوزه های مختلف مواجه می کند.

وی با اشاره به روند سریع تحولات تکنولوژیکی واطلاع رسانی شامل تکنولوژی های ارتباطی نظیر تلفن همراه و اینترنت در کشور گفت:

در حال حاضرحدود ۱۵۰میلیون خط تلفن همراه درکشور داریم یعنی هر ایرانی درای ۲ سیم کارت و روزانه حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار ترابایت اینترنت در حوزه ی بین المللی مصرف می شود که با این امکانات واقعاً این پرسش مطرح می شود که روابط عمومی ها چقدر از این ظرفیت های ارتباطی ایجاد شده برای ارتباط با مخاطبانشان استفاده می کنند.

دکتر زارعیان با اشاره بر اینکه پیش بینی شده تا سال ۲۰۳۰ حدود ۹۵ درصد اقتصاد جهان تحت تاثیر تکنولوژی های اطلاعاتی وارتباطات قرا می گیرد گفت:

درچنین شرایطی روابط عمومی ها باید نسبت به آموزش و مهارت افزایی کارشناسان خود همگام با این توسعه فناورانه اقدام تا بتوانند به وظایف حرفه ای امروز عمل کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>