مراسم اختتامیه چهاردهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی که عصر روز دوشنبه ۳۰ مهر با حضور اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی و محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در کتابخانه ملی برگزار شد.

اشرف بروجردی ضمن تاکید بر این نکته که نهاد فرهنگی می‌تواند فرهنگ به زیستن را در جامعه رواج دهد و با همین رویکرد، روابط عمومی فرصتی برای بهره‌مندی افراد است، ادامه داد: اساس روابط عمومی بر مبنای گفت و گو است که آن هم شرایطی دارد و زمانی ما می توانیم از این شرایط بهره مند شویم که پذیرش طرفینی بین ما باشد یعنی اصول مشترک که برای هر دو طرف قابل پذیرش باشد. اصل جمهوری اسلامی و دین اسلام حفظ کرامت اسلامی است.

وی افزود : روابط عمومی صرفا بحث تبلیغات نیست بلکه مبنای آن این است که افراد باهم گفت و گو کنند و مسائل آسیب رسان جامعه را کاهش دهند و می توان گفت که فرهنگ سازی از دل روابط عمومی بیرون می‌آید.

بروجردی بیان کرد: مخاطب روابط عمومی همه جامعه است که باید بتواند زبان مورد پذیرش طرفین باشد که همین اقدام نیاز به شناخت کافی از باورهای مردم و سازمان های مرتبط دارد و زمانی که این شناخت کافی باشد زمینه برای گفت و گو فراهم خواهد شد.

بروجردی با اشاره به آیه‌ای از قران کریم گفت: در آیات قران هم به تعاملات اجتماعی اشاره دارد. اساس روابط عمومی گفت و گو و شاخه های مرتبط آن داشتن نحوه ارتباط و تعامل است و تغییر فرهنگ و باور می تواند حاصل این گفت و گو و تغییر رفتار حاصل تغییر آن باور است.

وی اظهار داشت: روابط عمومی رسالت سنگینی دارد که منتهی به تغییر رفتار، جهت‌ها و تغییر در سرنوشت آینده جامعه است. روابط عمومی برای آینده جامعه برنامه ریزی می‌کند. در انقلاب کشورمان دیدیم که تغییر رفتار ها بر اساس باورها توانسته ساختار جامعه و سبک زندگی را تحت شعاع قرار داده و معنادار کند.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>