درباره همایش سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی

سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی
موسسه روابط عمومی آرمان

سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی که از سال ۱۳۸۳ هر سال با یک موضوع خاص و جدید، در پی توسعه ادبیات نظری و مهارت‌های عملی در حوزه روابط عمومی است، امسال چهاردهمین دوره خود را تجربه می‌کند، همایشی علمی به ترویجی که سیزده گام موفق را پشت سر گذاشته و علاوه بر همراهان وفادار، سالانه مشتاقان جدیدی را به خانواده سمپوزیوم اضافه می‌کند. این همایش از سال ۱۳۸۳ توسط موسسه فرهنگی روابط عمومی برگزار می شود .

ماموریت

۱- کمک به تولید مقالات علمی جدید و کاربردی در حوزه روابط عمومی

۲- پویایی و بهبود مستمر در استانداردهای ارزیابی روابط عمومی ها

۳- تکیه بر دانش و تجربه روابط عمومی در سطح ایران و جهان

۴- پویایی و بهبود در روشهای آموزشی دست اندرکاران روابط عمومی

چشم انداز

تبدیل شدن به یکی از همایش های علمی بین المللی معتبر و معروف جهانی

كمك به جنبش نرم‌افزاری و توليد علم در روابط عمومي

نمايش دستاورد ها و توانمندی‌ های روابط عمومي

توانمندسازی دست اندرکاران روابط عمومی و ارتقای سطح بینش ، دانش و مهارت‌ های آنان

اعتبار بخشی به فعالیت‌ های ارزنده روابط عمومی‌ ها

کمک به اعتلای روابط عمومی در کشور

بسط همکاری‌ های بین‌المللی در حوزه روابط عمومی

نقش‌آفرینی روابط عمومی ایران در سطح بین‌ المللی

اهداف سمپوزیوم روابط عمومی

بخش های سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی

در اين دوره از سمپوزيوم تعدادي از اساتيد برجسته و صاحب‌نظر به سخنراني دعوت شده‌اند كه با توجه به محورهاي تعیین‌شده اين اساتيد سخنراني خواهند کرد. اين افراد از كشورهاي ايران، آمریکا، الجزایر، انگلیس، فرانسه، ترکیه و مالزی خواهند بود.

با توجه به اعتبار و جايگاه اين سمپوزيوم به شرکت‌کنندگانی كه در آن حضور كامل داشته باشند، گواهي شركت در سمپوزيوم اعطاء می‌شود. اين گواهينامه با درج آرم ايپرا (ipra) بوده و به امضاي رئيس انجمن بین‌المللی نيز خواهد رسيد.

اساتيد، پژوهشگران، صاحب‌نظران،‌ مديران و كارشناسان روابط عمومي می‌توانند با ارسال مقالات علمي و كاربردي خود به جامعه روابط عمومي ايران،‌ آنان را از نتيجه تحقيقات،‌ ایده‌ها و دستاوردهاي خود بهره‌مند سازند . برای اطلاعات بیشتر به بخش ویژه نامه سمپوزیوم روابط عمومی مراجعه کنید

برپايي دو كارگاه آموزشي یک‌روزه در تاريخ ۲۹ مهرماه ۱۳۹۷ هرکدام به مدت ۱۰ ساعت در دستور كار دبيرخانه سمپوزيوم قرار دارد كه با حضور اساتيد برجسته روابط عمومی برگزار خواهد شد.

این نمايشگاه به‌منظور معرفي و توانمندی‌های سازمان‌ها و شرکت‌های دولتي و خصوصي و عرضه خدمات موردنیاز روابط عمومی طی روزهاي ۳۰-۲۹ مهرماه داير خواهد بود. علاقه‌مندان براي رزرو غرفه در نمايشگاه حداكثر تا تاريخ ۲۰ مهرماه می‌توانند با ستاد برگزاري سمپوزيوم ۶۰-۶۶۵۶۴۴۵۸ تماس برقرار كنند.

اين كتاب در تيراژ انبوه تهيه و به‌عنوان تنها مرجع اختصاصي روابط عمومي كشور علاوه بر توزيع در سمپوزيوم و نمايشگاه، در اختيار مراكز مرتبط قرار خواهد گرفت.

ویژه‌نامه‌های اختصاصي سمپوزيوم در چند نوبت تهيه و توزيع خواهد شد. اين ویژه‌نامه‌ها حاوي مطالب علمي و كاربردي و همچنين مصاحبه با صاحب‌نظران در حوزه روابط عمومي و معرفي سازمان‌ها و شرکت‌های علاقه‌مند به حضور در ویژه‌نامه در قالب رپرتاژ آگهي و درج خبر خواهد بود.

مؤسسات و شرکت‌های علاقه‌مند به معرفي خود به‌عنوان حاميان مادي و معنوي اين حركت علمي و ملي می‌توانند در قالب حامي (دوستدار روابط عمومي) از امتيازات ويژه سمپوزيوم بهره‌مند شوند. براي كسب اطلاعات کامل‌تر با ستاد برگزاري سمپوزيوم ۶۰-۶۶۵۶۴۴۵۸ تماس برقرار کنند .

در دوره چهاردهم سمپوزيوم، نيز از كارشناسان داوطلب روابط عمومي كشور،‌ ۴ نفر به‌عنوان كارشناسان برتر روابط عمومي انتخاب و معرفي خواهند شد

برگزیده‌شدگان اين جشنواره در ۸ رشته عمومی به شرح زیر انجام خواهد شد که در مراسم افتتاحیه و اختتامیه سمپوزیوم معرفی خواهند شد.

۱– ارتباطات الكترونيكي ۲- برنامه‌ریزی ارتباطي و پیوست ارتباطی
۳- تکریم ارباب‌رجوع ۴- اطلاع‌رسانی ۵- خلاقيت و نوآوري ۶- مديريت راهبردي روابط عمومي          ۷- ارتباطات رسانه‌ای ۸- مهندسی فرهنگی و توسعه فرهنگی خاص   ۹-پژوهش راهبردی

در مراسم افتتاحیه سمپوزیوم، نسبت به معرفی مدیران ارشد ارتباط گستر کشور که بر اساس رأی هیأت داوران و با استناد به مدارک ارسالی روابط عمومی دارای استعداد و عملکرد ارتباطی بوده و در حمایت از توسعه فعالیت‌های روابط عمومی اهتمام می‌ورزند، اقدام خواهد شد.

ارکان سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی

هوشمند سفیدی

دکتر هوشمند سفیدی

دبیر کل سمپوزیوم

مهدی فتوره چی

دکتر محمد مهدی فتوره چی

سخنران و دبیر شورای راهبردی

جواد قاسمی

استاد جواد قاسمی

رییس شورای سیاست گذاری

دکتر امیر رستگار

دکتر امیر رستگار

دبیر کمیته بین الملل

دکتر مجبتی علوی

دکتر مجتبی علوی

دبیر کمیته جذب و مشارکت

مهندس ناصر رزاق منش

مهندس ناصر رزاق منش

دبیر کمیته ارتباطات

استاد علی فروزفر

استاد علی فروزفر

دبیر هیئت داوران

باقر ساروخانی

پروفسور باقر سارخانی

دبیر علمی سمپوزیوم