نشست علمی و تخصصی سمپوزیوم

سمپوزیوم بین‌المللی روابط عمومی که از سال ۱۳۸۳ هر سال با یک موضوع خاص و جدید، در پی توسعه ادبیات نظری و مهارت‌های عملی در حوزه روابط عمومی است، امسال چهاردهمین دوره خود را تجربه می‌کند، همایشی علمی به ترویجی که سیزده گام موفق را پشت سر گذاشته و علاوه بر همراهان وفادار، سالانه مشتاقان جدیدی را به خانواده سمپوزیوم اضافه می‌کند.

گرچه روابط عمومی مدرن در جهان ۱۱۱ سال و در ایران اسلامی، ظاهراً حدود ۶۶ سال قدمت دارد، لیکن هنوز عظمت، اعجاز و ظرفیت‌های آن، کمتر شناسایی‌شده و روزبه‌روز از اهمیت و اثربخشی آن، رونمایی شده است و وقوف بیشتری بر نقش هنر هشتم در پیشبرد امور و کامیابی و موفقیت در همه عرصه‌ها پیدا می‌شود و سمپوزیوم نیز طی سال‌های اخیر در این مسیر گام برداشته است.

برگزاری سیزده دوره سمپوزیوم، مبین قوام و دوام این رویداد بوده و خود، حاکی از اقبال جامعه روابط عمومی به این رویداد است؛ بر این اساس در گام چهاردهم ، با رویکرد روابط عمومی جهانی و جهان مجازی دو هدف عمده را مورد توجه قرار داده است:

الف-روابط عمومی آینده: این مفهوم در دنیایی به سرعت در حال جهانی شدن است و در مقطعی که روابط عمومی ها با تفکر محلی به جایی نمی رسند، نیازمند تبیین کامل است. روابط عمومی در آینده به سمت پیچیدگی و تقویت پیش می رود و باید بتوانیم با پیش بینی آن ها، آماده این وضعیت باشیم.

ب-فضای مجازی: رشد فناوریهای ارتباطی و قرار گرفتن در مرحله وب۳، بیش از پیش ما را وا می دارد تا با تحولات آتی فناوریهای ارتباطی و لزوم تحول در روابط عمومی آشنا شویم و روابط عمومی در دنیای مجازی آماده نقش آفرینی کنیم.

شناخت فضایی مجازی و تأثیرات بر عملکرد روابط عمومی، دغدغه ای است که در این دوره از سمپوزیوم مورد توجه قرار خواهد گرفت.

بی‌تردید همراهی صمیمانه شما همراه ارجمند، هم‌افزایی همایونی را در مسیر برگزاری مؤثر آن ایجاد خواهد کرد.

پیشاپیش، همراهیتان را ارج می‌نهیم.

سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی

تبصره: درصورتی‌که هزینه دانشجوی روابط عمومی توسط دستگاه اجرایی (محل اشتغال) پرداخت شود، محاسبه هزینه مثل مدیران و کارشناسان روابط عمومی انجام خواهد پذیرفت.

 

هزینه شرکت در نشست علمی و تخصصی سمپوزیوم ، ۵۰۰ هزار تومان است

هزینه شرکت در نشست علمی و تخصصی سمپوزیوم برای دانشجویان ، ۳۰۰ هزار تومان است

نحوه ثبت‌ نام و ارسال مدارک

كليه متقاضيان شرکت در سمپوزيوم و نمايشگاه لازم است يا مدارك خود را به نشاني دبيرخانه به شرح زير ارسال كرده و رسيد تحويل مدارك را دريافت كنند و يا از طريق پست الكترونيك و حداكثر تا پایان مهر ماه سال ۱۳۹۷ اقدام كنند.

مقررات بخش سمپوزيوم بین‌المللی

کليه افرادي که تمايل دارند در بخش سمپوزيوم بین‌المللی شرکت کنند، لازم است فرم زير را تکميل کرده و همراه با حواله بانکي به دبيرخانه سمپوزيوم ارسال کنند.

مزایا حضور در بخش همایش سمپوزیوم

۱-بهره‌مندي از جديدترين دستاوردهاي علمي در روابط عمومي در زمینه‌های نظری ـ عملی

۲-دريافت گواهينامه شرکت در سمپوزيوم بین‌المللی با امضاي «انجمن بین‌المللی روابط عمومي» و «مؤسسه فرهنگی روابط عمومي آرمان»

۳- دریافت گواهینامه رسمی و بین المللی سازمان فنی و حرفه ای

بخش های سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی

در اين دوره از سمپوزيوم تعدادي از اساتيد برجسته و صاحب‌نظر به سخنراني دعوت شده‌اند كه با توجه به محورهاي تعیین‌شده اين اساتيد سخنراني خواهند کرد. اين افراد از كشورهاي ايران، آمریکا، الجزایر، انگلیس، فرانسه، ترکیه و مالزی خواهند بود.

با توجه به اعتبار و جايگاه اين سمپوزيوم به شرکت‌کنندگانی كه در آن حضور كامل داشته باشند، گواهي شركت در سمپوزيوم اعطاء می‌شود. اين گواهينامه با درج آرم ايپرا (ipra) بوده و به امضاي رئيس انجمن بین‌المللی نيز خواهد رسيد.

اساتيد، پژوهشگران، صاحب‌نظران،‌ مديران و كارشناسان روابط عمومي می‌توانند با ارسال مقالات علمي و كاربردي خود به جامعه روابط عمومي ايران،‌ آنان را از نتيجه تحقيقات،‌ ایده‌ها و دستاوردهاي خود بهره‌مند سازند . برای اطلاعات بیشتر به بخش ویژه نامه سمپوزیوم روابط عمومی مراجعه کنید

برپايي دو كارگاه آموزشي یک‌روزه در تاريخ ۲۹ مهرماه ۱۳۹۷ هرکدام به مدت ۱۰ ساعت در دستور كار دبيرخانه سمپوزيوم قرار دارد كه با حضور اساتيد برجسته روابط عمومی برگزار خواهد شد.

این نمايشگاه به‌منظور معرفي و توانمندی‌های سازمان‌ها و شرکت‌های دولتي و خصوصي و عرضه خدمات موردنیاز روابط عمومی طی روزهاي ۳۰-۲۹ مهرماه داير خواهد بود. علاقه‌مندان براي رزرو غرفه در نمايشگاه حداكثر تا تاريخ ۲۰ مهرماه می‌توانند با ستاد برگزاري سمپوزيوم ۶۰-۶۶۵۶۴۴۵۸ تماس برقرار كنند.

اين كتاب در تيراژ انبوه تهيه و به‌عنوان تنها مرجع اختصاصي روابط عمومي كشور علاوه بر توزيع در سمپوزيوم و نمايشگاه، در اختيار مراكز مرتبط قرار خواهد گرفت.

ویژه‌نامه‌های اختصاصي سمپوزيوم در چند نوبت تهيه و توزيع خواهد شد. اين ویژه‌نامه‌ها حاوي مطالب علمي و كاربردي و همچنين مصاحبه با صاحب‌نظران در حوزه روابط عمومي و معرفي سازمان‌ها و شرکت‌های علاقه‌مند به حضور در ویژه‌نامه در قالب رپرتاژ آگهي و درج خبر خواهد بود.

مؤسسات و شرکت‌های علاقه‌مند به معرفي خود به‌عنوان حاميان مادي و معنوي اين حركت علمي و ملي می‌توانند در قالب حامي (دوستدار روابط عمومي) از امتيازات ويژه سمپوزيوم بهره‌مند شوند. براي كسب اطلاعات کامل‌تر با ستاد برگزاري سمپوزيوم ۶۰-۶۶۵۶۴۴۵۸ تماس برقرار کنند .

در دوره چهاردهم سمپوزيوم، نيز از كارشناسان داوطلب روابط عمومي كشور،‌ ۴ نفر به‌عنوان كارشناسان برتر روابط عمومي انتخاب و معرفي خواهند شد

برگزیده‌شدگان اين جشنواره در ۸ رشته عمومی به شرح زیر انجام خواهد شد که در مراسم افتتاحیه و اختتامیه سمپوزیوم معرفی خواهند شد.

۱– ارتباطات الكترونيكي ۲- برنامه‌ریزی ارتباطي و پیوست ارتباطی
۳- تکریم ارباب‌رجوع ۴- اطلاع‌رسانی ۵- خلاقيت و نوآوري ۶- مديريت راهبردي روابط عمومي          ۷- ارتباطات رسانه‌ای ۸- مهندسی فرهنگی و توسعه فرهنگی خاص   ۹-پژوهش راهبردی

در مراسم افتتاحیه سمپوزیوم، نسبت به معرفی مدیران ارشد ارتباط گستر کشور که بر اساس رأی هیأت داوران و با استناد به مدارک ارسالی روابط عمومی دارای استعداد و عملکرد ارتباطی بوده و در حمایت از توسعه فعالیت‌های روابط عمومی اهتمام می‌ورزند، اقدام خواهد شد.